Lunes, 08 de febrero de 2016
Larunbatetan (otsailak 6) Idiazabalen jokatutako bi finaletako emaitzak:
EMAITZAK Gizonezkoak 600 kilo:
1. ÑAPURRAK “A”
2. SOKARRI
3. ABADIÑO
4. MURUETA
5. BETI GAZTE
6. IBARRA
EMAITZAK Emakumezkoak 500 kilo:
Azken Sailkapena
1. BADAIOTZ
2. GAZTEDI
3. IBARRA
Eguneko lehiaketa bukatu ondoren, Gaztedi de Badaiotz berdinduta zeuden (7,5 puntu bakoitzak). Berdinketa haustea egin zen eta BADAIOTZek irabazi zuen 500 kiloko txapela.
Aurtengo Txapelketaren AZKEN BI JARDUNALDIAK:
Otsailaren 13 eta 14ko jardunaldiekin bukatuko da aurtengo goma gaineko Euskadiko 8x8 txapelketa:
OTSAILAK 13, LARUNBATA: Egun bakarra Gizonezkoak 560 kilo
ERANDIOko Altzaga kiroldegian (Bizkaia), arratsaldeko 17:00etatik aurrera
PARTE-HARTZAILEAK:....10 talde:
IBARRA
BERRIOZAR
ÑAPURRAK “A”
ÑAPURRAK “B”
6 CONCEYOS
ABADIÑO
SOKARRI
BAIONA
MURUETA
BETI GAZTE
Nola egingo den 560 kiloko lehiaketa:
2 multzo, multzo-buruak: ‘A’ multzoa: ÑAPURRAK // ‘B’ multzoa: IBARRA
Gainontzeko 8 taldeak bi multzoetan bananduko dira, txapelketaren egun berean, zozketa bidez pisaketa egin ondoren.
LIGAXKA: multzo bakoitzak denek denen aurkako ligaxka bat egingo du, tiraldi bakoitzean garaile bat egongo delarik (berdinketa kasuan, berdinketa haustea egingo da).
FINALERDIAK, honela lehiatuko da:
*‘A’ multzoko lehen sailkatua, ‘B’ multzoko bigarren sailkatuaren aurka eta ‘B’ multzoko lehen sailkatua, ‘A’ multzoko bigarrenaren aurka.
*‘A’ multzoko hirugarren sailkatua, ‘B’ multzoko laugarren sailkatuaren aurka eta ‘B’ multzoko hirugarren sailkatua, ‘A’ multzoko laugarrenaren aurka.
Finalerdi bakoitzeko garaileek, lehen eta 2. postuak, eta, 5. eta 6. postuak lehiatuko dituzte.
Finalerdi bakoitzeko galtzaileek, 3. eta 4. postuak eta 7. eta 8. postuak lehiatuko dituzte.
OTSAILAK 14, IGANDEA: Egun bakarra: 600 kilo mistoa
LAUKIZko (Bizkaia) probaderoan, goizeko 11:30etatik aurrera:
PARTE-HARTZAILEAK:....4 talde:
IBARRA
BERRIOZAR
GAZTEDI “A”
GAZTEDI “B”
Nola egingo den 600 kilo mistoko lehiaketa:
- Taldeen osaketa: 4 emakumezko eta 4 gizonezko
- Talde denek denen aurka
domusa teknik isb
bosonit unibasket
villarreal c.f. s.a.d.
at de madrid c. s.a.d.
movistar estudiantes
idk euskotren
guuk gipuzkoa basket
melilla baloncesto club
c.d. bidasoa-irun
helvetia anaitasuna
eibar s.a.d.
eldense c.d.