Kirolak.net

 

Hemen zaude::

  1. Hasiera
  2. Berriak
  3. Berrien xehetasunak

Euskal Pilota Herriarteko Txapelketan, espezialitate guztietako lehiak jarriko dira martxan asteburuan

Larunbata, 2019.eko Maiatzak 11

Joan den jardunaldian hasi zen txapelketa, eskuko lehiarekin, eta asteburu honetan gainontzeko espezialitateak gehituko zaizkio; 19 herrik eman du izena aurten eskuz, 8 ariko dira larruzko paleta eta pala motzeko lehian, 4 zesta-puntaz eta 16 gomazko paletaz

Joan den asteburuan (2019-05-05) abiatu zen 2019ko Gipuzkoako Herriarteko Txapelketa, eskuko lehiarekin. Eta jardunaldi honetan gainontzeko espezialitateak gehituko zaizkio: hau da, larruzko paleta eta pala motzeko, zesta-puntako eta gomazko paletako lehiei ekingo diete pilotariek.
Hala, eskuz final-hamaseirenen itzuliko jaialdiak jokatuko dituzte, larruzko paleta eta pala motzeko lehia final-laurdenen joanekoekin hasiko da, zesta-puntaz ligaxkako 1. jardunaldia izango dute jokoan, eta gomazko paletako lehian final-zortzirenen joanekoak izango dira ikusgai.
Hauxe da, hain zuzen ere, asteburu honetarako kartelera:



MAIATZAK 10, OSTIRALA

- 18:30, Hondarribia-Jostaldi: HONDARRIBIA 1/2 DONOSTIA (zesta-punta)
Kadete: Goikoetxea-Kanpandegi 30-23 Ruiz Zeberio-Egiguren
Jubenil: Pop-Basterra 13-30 Alberro-Hernandez
Senior: Agueda-Goikoetxea 15-30 Unai-Asier Alberro
- 19:15, Oiatzun-Madalensoro: OIARTZUN 2/0 ORDIZIA (larruzko paleta eta pala motza)
Paleta Larruz: Juanes-Mujila 35-34 Aranburu-Berastegi.
Pala Motza: Aizpurua-Argote 40-18 Lizarraga-Letamendia
- 19:30, Aretxabaleta-Udalekoa: ARETXABALETA 0/ 3ZESTOA (eskua)
Cadete: Igartua-Lasiz 10-22 Sasiain-Alonso
Juvenil: Lasa-Zuloaga 4-22 Salegi-Odriozola
Senior: Errasti-Lopez de Eguiluz 10-22 Olaizola-Salegi
- 19:40, Errenteria-Agustina Otaola: ERRENTERIA 0 /3 ANDOAIN (gomazko paleta)
Banaka: Matxain 10-20 Loidi
Binaka: Izkierdo-Bengoetxea 16-20 Alkorta-Beloki
7aren barruan:Aizkorreta 12-20 Etxeberria
- 19:45, Bergara-Munizipala: BERGARA 2/1 ADUNA (eskua)
Kadete: Etxaniz-Bolunburu 7-22 Aburuza-Olasagasti
Jubenil: Aimar-Etxaniz 22-12 Mujika-Irazu
Senior: Otermin-Rezusta 22-21 Zabala-Arruti
- 20:00, Aia-Udalekoa: AIA 1/2 HERNANI (gomazko paleta)
Banaka: Lizaso 10-20 Lujanbio
Binaka: Aldalur-Polo 12-20 Arandia-Zubimendi
7aren barruan: Aizpuru 20-19 Arregi
- 20:00, Elgoibar-Ikastola: ELGOIBAR 1/2 TOLOSA (gomazko paleta)
Individual: Lizarralde 8-20 Arregi
Parejas: Conde-Arrizabalaga 20-13 Iraola-Karim
7aren barruan:Gurrutxaga 15-20 Agirre
- 20:15, Andoain-Arrate: ANDOAIN / AMASA-VILLABONA (eskua)
- 20:45, Anoeta-Alkartasuna: ANOETA 3/0 AZPEITIA (gomazko paleta)
Banaka: Tolosa 20-17 Lopetegi
Binaka: Otegi-Luluaga 20-15 Alkorta-Martija
7aren barruan: Luisa 20-19 Egiguren
- 21:00, Mutriku-Miruaitz: MUTRIKU / AZKOITIA (gomazko paleta)

MAIATZAK 11, LARUNBATA

- 09:30, Aginaga-Udalekoa: USURBIL 2/1 SORALUZE (gomazko paleta)
Banaka: Esnaola 20-6 Santa Maria
Binaka: Urdanpilleta-Errasti 20-5 Galalstegi-Etxeberria
7aren barruan: Zumeta 12-20 Atxotegi
- 11:00, Lazkao-Joxe Miel Barandiaran: LAZKAO 1 /1 DEBA (larruzko paleta eta pala motza)
Paleta larruz: Ibarguren-Andonegi 35-22 Etxeberria-Aristi
Pala Motza: Lopez-Beitia 24-40 Mikel-Ibarguren
- 11:00, Zumaia-Aitzuri: ZUMAIA 1/2 IRUN (gomazko paleta)
Banaka: Osa 2-20 Daguerre
Binaka: Ruiz-Salegi 20-13 Alustiza-Etxebeste
7aren barruan: Aizpurua 6-20 Bereau
- 16:30, Zumaia-Aitzuri: ZUMAIA 1/2 MUTRIKU (zesta-punta)
Kadete: Cabanillas-Agirre 25-30 Urreisti-Basterretxea
Jubenil: Muñoz-Etxabe 13-30 Arrillaga-Mendizabal
Senior: Agirre-Agirre 30-16 Andonegi-Manzisidor
- 17:30, Donostia-Altza: DONOSTIA 0/2 OLABERRIA (larruzko paleta eta pala motza)
Paleta Larruz: Bruna-Amiano 31-35 Berasategi-Garrido
Pala Motza: Elorza-Navarro 32-40 Arrieta-Olaran
- 18:00, Astigarraga: ASTIGARRAGA 1/2 DONOSTIA (gomazko paleta)
Banaka: Gelbentzu 16-20 Arostegi
Binaka: Txoperena-Zubiarrain 19-20 Elejalde-Gastesi
7aren barruan: Salaberria 20-8 Oskar
- 19:00, Andoain-Arrate: ANDOAIN 2/0 ERRENTERIA (larruzko paleta eta pala motza)
Paleta larruz: Altuna-Lete 35-22 Martinez-Pichel
Pala motza: Reakalde-Iradi 40-35 Eskisabel-Pichel

Estatuko ligak

Gipuzkoako taldeak !!
 Nazioarteko eta Estatu Mailako Lehiaketak

  • Futbola
    2019/05/19

    izarra c.d. 1

    real sociedad de f. s.a.d. "b" 0

  • Eskubaloia
    2019/05/19

    amenabar zke 32

    agustinos alicante 29

  • Saskibaloia
    2019/05/19

    barça lassa 88

    delteco gbc 71

  • Eskubaloia
    2019/05/19

    bm logroño la rioja 26

    c.d. bidasoa-irun 28

  • Futbola
    2019/05/19

    eibar s.a.d. 2

    barcelona f.c. 2

  • Futbola
    2019/05/19

    real union club 1

    tudelano c.d. 0

Emaitza gehiago

Lotura interesgarriak

Argazki galeria

Argazki galeria
AFEDEGIren logotipoa