Igandea, 2018.eko Uztailak 8
Sebillan jokatu den txapelketan, Gipuzkoarrak lan bikaina egin dute. Urrezko hiru domina irabazi dituzte eta brontzezko lau:
URRE:
1xI Neskak June Burutaran (Ur-Kirolak)
2-K Neskak (Hondarribia) Goikoetxea-Camarero
4-K Mutilak (Hondarribia) Huarte-Herrador-Arburua-Lekuona
BRONTZEA:
2xK Mutilak (Santiagotarra) Lasarte-Marinez
2xI Mutilak (Ur-Kirolak) Median-Santos
4xK Neskak (Hondarribia) Balda-Goikoetxea-Azpiroz.Camarero)
8+K Mutilak (Hondarribia) Kanpandegi-Herrador-Huarte-Colas-Lekuona-Oiarzabal-Arburua-Olaskoaga,Tife
S.D. SANTIAGOTARRAK
INFANTIL
Neskak:
2x:
Final B: 2.Sailkatuak Ane Calvo-Maitane Zapirain 4:07.34
1x
Final B: 4.Sailkatua Irati Laguardia 4:27.63
Mutilak:
1x
Final A: 5.Sailkatua Pedro Chemba 4:02.26
4x
Final B: 2. Sailkatuak Xabier Etxebeste-Pablo Martinez-Alex Conde-Ander Ibargoyen, 3:40.23
KADETE
Neskak:
2x(1)
Final B: Helene Agarzazu-Naroa Zubimendi
1x(1)
Naroa Artano, final erditarako ez da sailkatu.
Mutilak:
2x
Final A: BRONTZEA Julen Lasarte-Pablo Martinez 5:13.97
4x(1).
Final B: 5.Sailkatuak Iñaki Romano-Ander Vazquez-Beñat Jimenez-Gorka Ortiz 5:13.58
UR-KIROLAK
INFANTIL
Neskak:
1x
Final A: URREA June Burutaran 4:12.77
June Balda, final erditarako ez da sailkatu.
Saioa Saez de Buruaga, final laurdenetako ez da sailkatu.
2x
Enara Ochoa-Mireia Nanclares final laurdenetako ez dira sailkatu.
Mutilak:
2x
Final A: BRONTZEA Marcos Medina-Beñat Santos 3:38.22 zilarra 29 ehunenera gelditu da
KADETE
Neskak:
2-(1)
Final B: 1.Sailkatuak Leire Orbegozo-Ohiane Salinas 6:27.81
1x(2)
Final A:6.Sailkatua Irati Mercader 6:35.06
Nahia Rouget final laurdenetako ez da sailkatu.
Mutilak:
2x
Final A: 6.Sailkatuak Ander Balda-Kimetz Burutaran 5:23.89
1x(1)
Mikel Arenas final laurdenetako ez da sailkatu
4x(1)
Ekaitz Otegi-Unai Loyarte-Egoitz Velez-Peru Jauregi, final erditarako ez dira sailkatu.
P.D.KOXTAPE
INFANTIL
Neskak:
2x
Final B: 6.Sailkatuak Haizea Lekuona-Maddi Gereño 4:23.20
1x
Final B: 3.Sailkatua Eider Arraras 4:25.62
4x
Naroa Varela-Izaro Azpeitia-Alaitz Urtizberea-Lierni Intxausti, finalerditarako ez dira sailkatu.
Mutilak:
8+(1)
Final B: 5.Sailkatuak Jon Escribano-Hugo Rocha-Unax Lertxundi-Unax Errondosoro-Gari Antxustegietxarte-Julen Agudo-Oier Arias-unai Lukas, Mikel Artola. 3:26.53
KADETE
Neskak:
4x(1)
Danae Erquis-June Manjarres-Lara Toribio-Kiara Bermudez, finalerditarako ez dira sailkatu.
2x(2)
Maider Vazquez-Laida Valderrama, final erditarako ez dira sailkatu.
June Oiarzabal-Amaia Puy, final erditarako ez dira sailkatu.
Mutilak:
4x(1)
Julen Larre-Markel Prez-Javier Hernandez-Adrian Urtizberea, final erditarako ez dira sailkatu.
8+(1)
Final A: 6.Sailkatua Francesco Cobzaru-Aitor Perkaz-Markel Serrano-Anartz Beraza-Peru Martiarena-Egoitz Iparragirre-Kimetz Arbona-Gabriel Izagirre, Jon Alkiza. 4:49.87
HONDARRIBIA A.E.
INFANTIL
Neskak:
2x
Haizea Lekuona-Maddi Gereño, final erditarako ez dira sailkatu.
Asmai Sierra-Maddi Tife final laurdenetako ez dira sailkatu.
Mutilak:
2x
Ander Piedrola-Hodei Gonzalez, final erditarako ez dira sailkatu.
Beñat Martinez-Iker Lekuona, final laurdenetako ez dira sailkatu.
8+
Final A: 6.Sailkatuak Mikel Etxepare-Julen Balerdi-Oscar Hurtado-Iker Alvarez-Oier Kanpandegi-Osertz Larretxea-Unai Jerico-Alex Susaño, Roman Goñi 3:27.59
KADETE
Neskak:
4x(1)
Final A: BRONTZEA Cristina Balda-Itxaso Goikoetxea-Ane Azpiroz-Irati Camarero 5:28.88
2x(1)
Irene Sandoval-Larraitz Palenzuela, final erditarako ez dira sailkatu.
2-(1)
Final A: URREA Itxaso Goikoetxea-Irati Camarero. 6:03.45
1x(1)
Amaia Olazabal, final laurdenetako ez da sailkatu.
Mutilak:
4-(1)
Final A: URREA Iker Huarte-Xabier Herrador-Aitor Arburua-Jon Lekuona 4:54.55
2x(2)
Iraitz Elvira-Ekaitz Moran, final erditarako ez dira sailkatu.
2-(1)
Andoni Gaztelumendi-Eneko Martin final erditako ez dira sailkatu.
1x(2)
Aaron Beneitez, final laudenetako ez da sailkatu.
Lur Alkain, final laurdenetako ez da sailkatu.
4x(2)
Final B: 1.Sailkatuak Ekaitz Mora-Iraitz Elvira-Urtzi Otzeta-Xabier Salaberria 5:07.31
Eneko Larruskain-Alex Fernandez-Iñigo Estevas-Martin Muñoz, final erditarako ez dira sailkatu.
8+(1)
Final A: BRONTZEA Aimar Kanpandegi-Xabier Herrador-Iker Huarte-Mattin Colas-Jon Lekuona-Xabier Oiarzabal-Aitor Arburua-Xabier Olaskoaga, Euri Tife. 4:41.09
DONOSTIA ARRAUN LAGUNAK
INFANTIL
Mutilak:
4x
Final A: 6.Sailkatuuak Anje Mendiburu-Ion Anta-Arkaitz Fernandez-Ion Mugerza 3:38.31
KADETE
Neskak:
2x(1)
Udane Goenaga-Maider Lojo, final erditarako ez dira sailkatu.
1x(1).
Final B: 5.Sailkatua Lucia Canal 6:42.31
Mutilak:
4-(1)
Final A: 5.Sailkatuak Ion Aginaga-Aitor Serra-Unax Falcon-Beñat Aranburu 5:06.33
1x(1)
Beñat Lacarra final laurdenetako ez da sailkatu.
ORIO A.E.
INFANTIL
Neskak:
1x
Final B: 1.Sailkatua Nagore Iturralde 4:21.10
4x
Final B: 2.Sailkatuak Saioa Olasagasti-Joana Lertxundi-Nahikari Estevez-Idoia Fernandez 3:51.88.
2-(1)
Mutilak:
8+(1)
Final B: 1.Sailkatuak Aimar Arruti-Eneko Tamayo-Oier Ikatzeta-Ohian Manterola-Erik Azkue-Martin Alberdi-Gartxot Atorrasagasti-Ugaitz Astigarraga, Hodei Aizarnazabal. 3:23.62
KADETE
Neskak:
4x(1)
Final A: 5.Sailkatuak Aranhe Azkue-Maddi Alkain-Rosa Atorrasagasti-Jennifer Rodriguez. 5:40.84
2-(1)
Final B: 2.Sailkatuak Intza Erkizia-Uxue Korta 6:32.60
Mutilak:
2x(1)
Unax Altuna-Arkaitz Garmendia, final laurdenetko ez dira sailkatu
1x
Ibai Lizarralde, final erditarako ez da sailkatu.
4x(1)
Final B: 3.Sailkatuak Aimar Irastorza-Joseba Rodriguez-Ekhi Gozategi-Xabier Ibarguren 5:08.28
8+(1)
Final B: 6.Sailkatuak Danel Zumeta-Iker Saez de Buruaga-Haritz Lozano-Urko Urbieta-Harkaitz Cintero-Iraitz Paquico-Aimar Lizarribar-Ander Apolo, Urko Nanclares. 6:41.97
Sailkapen guztiak: Hemen sakatu.
guuk gipuzkoa basket
melilla baloncesto club
c.d. bidasoa-irun
helvetia anaitasuna
eibar s.a.d.
eldense c.d.
domusa teknik isb
bosonit unibasket
movistar estudiantes
idk euskotren
villarreal c.f. s.a.d.
at de madrid c. s.a.d.