Igandea, 2018.eko Otsailak 25
Gijonen Estatuko kros txapelketa joakatu da.
Emakumezkoetan, Trihas GEBRE txapelketa irabazi du eta gizonezkoen lasterketa laburrean, Chakib LACHGAR ere.
Gipuzkoarrak egindako txapelketa:
Neskak
Largo
1. Trihas GEBRE (Bilbao Atletismo) 25.07
13. Ainhoa Sanz (Goierri Garai) 27.33
15. Maria Casanueva (AT.SS) 27.36
36. Elena Silvestre (AT.SS) 28.36
44. Maria Ibañez (AT.SS) 29.17
53. Penelope Baños (AT.SS) 29.32
98. Nerea Arregi (Goierri Garaia) 30.56
107. Lourdes Oyarzabal (Goierri Garaia) 31.11
117. Naroa Sagarna (Goierri Garaia) 31.26
137. Saioa Arkonada (Goierri Garaia) 32.05
183. Naroa Arrieta (Goierri Garaia) 33.36
Taldeka:
4. AT.SS
12. Goierri Garaia
23azpikoa
15. Irati Zubizarreta (Txindoki A.T.) 30.17
18. Uxue Ibañez (Txindoki A.T.) 30.41
25. Ana Samaniego (Txindoki A.T.) 31.25
35. Olatz Unanue (Txindoki A.T.) 33.01
Taldeka: 7. Txindoki A.T.
Motza
14. Clara Viñaras (Super Amara BAT) 16.28
72. Usoa Ostolaza (Super Amara BAT) 17.53
75. Ane Zabala (Super Amara BAT) 17.57
121. Janire Fernandez (Super Amara BAT) 18.44
Taldeka: 16. Super Amara BAT
20azpikoa
14. Lide Urrestarazu (Txindoki A.T.) 20.12
75. Maitane Perz (Txindoki A.T.) 22.46
95. Olatz Esnaola (Txindoki A.T.) 23.48
Taldeka: 20. Txindoki A.T.
16azpikoa
38. Hiart Ibarguren (Super Amara BAT) 10.17
93. Laia Orbegozo (Super Amara BAT) 10:47
102. Laia Astudillo (Super Amara BAT) 10.50
154. Ara Telletxea (Super Amara BAT) 11.19
229. Maianne Sarriegi (Super Amara BAT) 12:04
Taldeka: 21ª Super Amara BAT
18azpikoa
91. Naia Lopez (Txindoki A.T.) 18.60
113. Maddi Galparsoro (Txindoki A.T.) 19.25
128. Uxue Arrese (Txindoki A.T.) 19.43
232. Lorea Rajado (Txindoki A.T.) 22.34
Taldeka : 27. Txindoki A.T.
Mutilak
Luzea
34. Ander Sagarzazu (Goierri Garaia) 32.02
163. Anastasio Gomez (Goierri Garaia) 34.57
178. Beñat Catarain (Goierri Garaia) 35.17
199. Endika Donnay (Goierri Garaia) 35.36
206. Jon Telleria (Goierri Garaia) 35.47
223. David Huebra (Goierri Garaia) 36.09
Taldeka: 34. Goierri Garaia
Motza
1. Chakib LACHGAR (Simply-Scorpio 71) 13.13
31. Eneko Agirrezabal (Txindoki A.T.) 13.53
65. Gorka Satrustegi (Txindoki A.T.) 14.18
115. Jose A. Blanco (Txindoki A.T.) 14.48
203. Cipriano Burcio (Goierri Garaia) 15.33
217. Imanol Inza (Goierri Garaia) 15:44
234. Egoitz Iztueta (Txindoki A.T.) 15.58
239. Osel Sanchez (Goierri Garaia) 16.01
260. Adel Ben (Txindoki A.T.) 16.29
263. Iker Iztueta (Txindoki A.T.) 16.35
267. Unai Etxarri (Goierri Garaia) 16.46
271. Luis Alberto Duran (Goierri Garaia) 17.05
Taldeka:
20. Txindoki A.T.
52. Goierri Garaia
18azpikoa
27. Enaitz Aginagalde (Gimnastica Ulia) 22.24
92. Juan Bendito (Gimnastica Ulia) 23.38
213. Gorka Azurmendi (Gimnsatica Ulia) 25.27.
222. Unai del Arco (Gimnastica Ulia) 25.42
Taldeka: 40. Gimnastica Ulia.
20azpiko
30. Asier Diaz (Super Amara BAT) 25.39
85. Josu Cuadrado (Super Amara BAT) 27.11
124. Ike Anglada (Super Amara BAT) 28.05
140. Jon Aperribay (Super Amara BAT) 28.26
Taldeka: 17. Super Amara BAT
barcelona f.c.
madrid cff
barcelona f.c.
valencia c.f. s.a.d.
racing club el ferrol
mirandes c.d.
zast 2009
aldapeta maria ikastetxea
ostadar s.k.t -b-
saskiaxular
sporting club de huelva c.d. 0
eibar s.a.d. 1