Igandea, 2019.eko Maiatzak 19
Espezialitate guztietako lehiak jokoan dira 2019ko Gipuzkoako Herriarteko Txapelketan.
MAIATZAK 16, OSTEGUNA
- 20:30, Errenteria-Agustina Otaola: ERRENTERIA 2/0 ANDOAIN (larruzko paleta eta pala motza)
paleta larruz: Eskisabel-Pichel 35-28 Iradi-Lete
pala motza: Martinez-Pichel 40-25 Altuna-Rekalde
MAIATZAK 17, OSTIRALA
- 18:30, Hondarribia-Jostaldi: HONDARRIBIA 0/3 MUTRIKU (zesta-punta)
Kadete: Kanpandegi-Goikoetxea 10-30 Urresti-Lekube
Jubenil: Basterra-Portu 12-30 Arrillaga-Mendizabal
Senior: Goikoetxea-Agueda 13-30 Andonegi-Manzisidor
- 18:30, Donostia-Carmelo Balda: DONOSTA / ZUMAIA (zesta-punta)
- 19:00, Soraluze-Udalekoa: SORALUZE / USURBIL (gomazko paleta)
- 19:30, Deba-Aldats: DEBA / LAZKAO (larruzko paleta eta pala motza)
- 19:30, Aduna-Udalekoa: ADUNA 1/2 HERNANI (eskua)
Cadete Aburuza-olasagasti 15-22 Uitzi-Etxarri
Juvenil: Irazu-Mujika 22-20 Salaberria-Zugasti
Senior: Irazu- Zabala 5-22 Ojuel-Lizeaga
- 20:00, Aia-Udalekoa: AIA1/2 ATAUN (eskua)
Cadete: Albeniz-Orbegozo 22-8 Zubizarreta-Goikoetxea
Juvenil: Albeniz-Iruretagoiena 12-22 Senar-Etxeberria
Senior: Urbieta-Orbegozo 3-22 Zubizarreta-Bastarrika
- 20:00, Astigarraga-Udalekoa: ASTIGARRAGA 2/1 OIARTZUN (eskua)
Kadete: Mujika-Lizeaga 22-5 Etxeberria-Mitxelena
Jubenil: Aldalur-Urdangarin 12-22 Aranburu-Salaberria
Senior: Loidi-Santxez 22-10 Salaberria-Etxeberria
- 20:00, Donostia-Loiola: DONOSTIA 3/0 ASTIGARRAGA (gomazko paleta)
Banaka: Arostegi 20-1 Auzmendi
Binaka: Ubeda-Huegun 20-13 Txoperena-Zubiarrain
7aren barruan: Elejalde 20-11 Salaberria
- 20:00, Hernani-Udalekoa: HERNANI 2/1 AIA (gomazko paleta)
Banakal: Lujanbio 20-8 Aldalur
Binaka: Manterola-Zubimendi 20-14 Lizaso-Polo
7aren barruan: Urreaga 14-20 Aizpuru
- 20:00, Andoain-Arrate: ANDOAIN 0/3 AZKOITIA (eskua)
Kadete: Beloki-Uria 6-22 Aranbarri-Astigarraga
Jubenil: Artola-Gomez 11-22 Azkoitia-Uranga
Senior: Eskudero-Usandizaga 4-22 Alex-Jon Juaristi
MAIATZAK 18, LARUNBATA
- 10:30, Azkoitia-Gurea: AZKOITIA / MUTRIKU (gomazko paleta)
- 17:00, Altzo-Altzo Muino: ALTZO 3/0 OÑATI (eskua)
Kadete: 22-12
Jubeni: 22-13
Senior: 22-11
- 17:00, Donostia-Atano III.a: DONOSTIA 0/3 AZPEITIA (eskua)
Kadete: Xabier-Egoitz 17-22 Egiguren-Elosegi
Jubenil: Iñaki-De la Torre 9-22 Alberdi-Larrañaga
Senior: Urmeneta-Bikuña 11-22 Murgiondo-Egiguren
- 18:00, Olaberria-Udalekoa: OLABERRIA 2/0 DONOSTIA (larruzko paleta eta pala motza)
Paleta Larruz: Berasategi-Garrido 35-26 Arosa-Navarro
Pala Motza: Arrieta-Olaran 40-21 Martinez de la Hidalga-Amiano
- 18:00, Zestoa-Gurutzeaga: ZESTOA 2/1 ASTEASU (eskua)
Kadete: Eizagirre-Alonso 22-12 Lanceta-Hutzi
Jubenil: Odriozola-Salegi 22-7 Huitzi-Iruretagoiena
Senior: Salegi-Gelis 14-22 Urbieta-Urruzola
- 18:00, Tolosa-Beotibar: TOLOSA 2/1 ELGOIBAR (gomazko paleta)
Banaka: Agirre 20-10 Arrieta
Binaka: Lahamirhi-Mendigain 20-12 Gurrutxaga-Arrizabalaga
7aren barruan: Iraola 7-20 Lizarralde
- 18:30, Bidania-Goiatz-Ernio: TOLOSA / BIDANIA-GOIATZ (eskua)
Bidania-Goiatz erretiratu egiten da pelotari baten lesioa gertatu delako
- 18:45, Andoain-Arrate: ANDOAIN 1/2 ERRENTERIA (gomazko paleta)
Banaka: Etxeberria 20-11 Aizkorreta
Binaka: Alkorta-Beloki 15-20 Maneiro-Bengoetxea
7aren barruan: Ponce 10-20 Izquierdo
- 19:30, Ordizia-Beti Alai: ORDIZIA / OIARTZUN (larruzko paleta eta pala motza)
MAIATZAK 19, IGANDEA
- 09:00, Irun-Artaleku: IRUN 2/1 ZUMAIA (gomazko paleta)
Banaka: Dagurre 20-8 Salegi
Binaka: Alustiza-Etxebesta 17-20 Zuazobide-Ruiz
7aren barruan: Berau 20-2 Aizpurua
- 17:00, Azpeitia (Urrestilla)-Txikuri: AZPEITIA / ANOETA (gomazko paleta)
domusa teknik isb
bosonit unibasket
movistar estudiantes
idk euskotren
villarreal c.f. s.a.d.
at de madrid c. s.a.d.
guuk gipuzkoa basket
melilla baloncesto club
c.d. bidasoa-irun
helvetia anaitasuna
eibar s.a.d.
eldense c.d.