Kirolak.net

 

Hemen zaude::

  1. Hasiera
  2. Berriak
  3. Berrien xehetasunak

Euskal Pilota Herriarteko Txapelketako larruzko paleta eta pala motzeko lehian finalerdiak jokoan, asteburuan

Igandea, 2019.eko Maiatzak 26

Joaneko jaialdiak jokatuko dituzte Oiartzunek eta Debak alde batetik eta Errenteriak eta Olaberriak bestetik; eskuz, final-laurdenetarako txartelak izango dira jokoan; zesta-puntaz, ligaxkako 3. jardunaldia; eta gomazko paletaz final-laurdenei ekingo diete

Badoa pixkanaka aurrera 2019ko Gipuzkoako Herriarteko Txapelketa. Asteburu honetan (2019-05-26), esaterako, finalerdiak jokatuko dituzte larruzko paleta eta pala motzeko lehian. Oiartzun eta Deba izango dira aurrez aurre alde batetik, ostiralean; eta bestetik, larunbatean, Errenteriak eta Olaberriak neurtuko dituzte indarrak finalerdien joanekoan.
Eskuko lehiari dagokionean, final-laurdenetarako txartelak izango dira jokoan, final-zortzirenen itzulikoak izango baitira jardunaldi honetan.
Zesta-puntaz, ligaxkako 3. jardunaldia izango da ikusgai.
Eta gomazko paletaz, azkenik, final-laurdenei ekingo diete Hernanik, Andoainek, Anoetak, Azkoitiak, Usurbilek, Donostiak, Tolosak eta Irunek.



Hauxe da, hain zuzen ere, asteburu honetarako kartelera:


MAIATZAK 24, OSTIRALA

- 19:00, Oiartzun-Madalensoro: OIARTZUN 1/2 ASTIGARRAGA (eskua)
Kadete: Sein-Landa 12-22 Eñaut-Ekain Lizeaga
Jubenil: Elgarresta-Aranburu 22-5 Mujika-Aldalur
Senior: Etxabe-Etxeberria 17-22 Loidi-Sanchez
- 19:30, Hernani-Udalekoa: HERNANI 2/1 ADUNA (eskua
Kadete: Apaolaza-Etxarri 22-6 Olasagasti-Aburutza
Jubenil: Salaberria-Zugasti 22-16 Mujika-Irazu
Senior: Urkizu-Insausti 17-22 Zabala-Irazu
- 19:30, Asteasu-Usarrabi: ASTEASU 1/2 ZESTOA (eskua)
Kadete: lantzeta-Huici 15-22 Sasiain-Alonso
Jubenil: Huitzi-Iruretagoyena 3-22 Odriozola-Salegi
Senior: Urbieta-Urruzola 22-9 Gelis-Salegi
- 20:45, Anoeta-Alkartasuna: ANOETA 1/2 AZKOITIA (gomazko paleta)
Banaka: Tolosa 6-20 Epelde
Binaka: Otegi-Luluaga 8-20 Aizpuru-Juaristi
7aren barruan: Luisa 20-12 Azpiroz
- 21:15, Andoain-Arrate: HERNANI / ANDOAIN (gomazko paleta)
- 22:00, Oiartzun-Madalensoro: OIARTZUN 0/2 DEBA (larruzko paleta eta pala motza, FINALERDIA)
Paleta Larruz: Mujika-Juanes 28-35 Aristi-Etxeberria
Pala Motza: Ezkerro-Aizpuru 226-40 Beitia-Lopez
- 22:00, Aginaga-Udalekoa: USURBIL / DONOSTIA (gomazko paleta)
- 22:00, Azpeitia-Izarraitz: AZPEITIA 3/0 DONOSTIA (eskua)
Kadete: Egiguren-Elosegi 22-5 Sorondo-Olaizola
Jubenil: Alberdi-Larrañaga 22-2 Acha-Osoro
Senior: Egiguren-Murgiondo 22-9 Urmeneta-Aranguren
- 22:00, Azkoitia-Gurea: AZKOITIA 3/0 ANDOAIN (eskua)
Kadete: Aranbarri-Astigarraga 22-3 Beloki-Uria
Jubenil: Azkoitia-Uranga 22-3 Etxeberria-Gomez
Senior: Alex-Jon Juaristi 22-7 Artola-Usandizaga

MAIATZAK 25, LARUNBATA

- 17:00, Errenteria-Agustina Otaola:
ERRENTERIA 1/1 OLABERRIA (larruzko paleta eta pala motza, FINALERDIA)
Paleta Larruz: Eskisabel-Matxain 16-35 Berasategi-Garrido
Pala Motza: Martinez-Pichel 40-34 Arrieta-Olaran
- 17:00, Oñati-Zubikoa: OÑATI 1/2 ALTZO (eskua)
Kadete: Ugarte-Loiti 16-22 Uzkudun-Esteban
Jubenil: Iban-Iñigo Perez 11-22 Olano.Zubeldia
Senior: Gartzia-Biain 22-7 Zubeldia-Azpitarte
- 18:00, Zumaia-Aitzuri: ZUMAIA 3/0 HONDARRIBIA (zesta-punta)
Kadete: Agirre-Julen 30-4 Kanpandegi-Goikoetxea
Jubenil: Etxabe-Egaña 30-29 Pop-Basterra
Senior: Agirre-Uranga 30-7 Goikoetxea-Agueda
- 18:30, Tolosa-Beotibar: TOLOSA 3/0 IRUN (gomazko paleta)
Banakal: Arregi 20-4 Iparragirre
Binaka: Lamirni-Mendigain 20-11 Alustiza-Etxebeste
7aren barruan: Agirre 20-15 Berau
- 19:30, Ataun-Auzoeta: ATAUN 1/2 AIA (eskua)
Kadete: Zubizarreta-Goikoetxea 6-22 Orbegozo-Albeniz
Jubenil: Etxeberria-Goikoetxea 11-22 Albeniz-Iruretagoiena
Senior: Zubizarreta-Baztarrika 22-2 Orbegoz-Urbieta
MAIATZAK 26, IGANDEA

- 16:30, Mutriku-Miruaitz: MUTRIKU 2/1 DONOSTIA (zesta-punta)
Kadete: Urresti-Basterretxea 30-9 Ruiz Zeberio-Egiguren
Jubenil: Mendizabala-Arrillaga 30-12 Alberro-Hernandez
Senior: Andonegi-Manzisidor 27-30 Hernnadez-Alberro

Estatuko ligak

Gipuzkoako taldeak !!
 Nazioarteko eta Estatu Mailako Lehiaketak

  • Beisbola/Sofbola
    2019/06/23

    obb bizkorrak 3

    viladecans 1

  • Beisbola/Sofbola
    2019/06/23

    obb bizkorrak 8

    viladecans 5

  • Beisbola/Sofbola
    2019/06/23

    fenix 4

    atletico s.sebastian 8

  • Beisbola/Sofbola
    2019/06/23

    fenix 5

    atletico s.sebastian 6

Emaitza gehiago

Lotura interesgarriak

Argazki galeria

Argazki galeria
AFEDEGIren logotipoa