Kirolak.net

 

Hemen zaude::

  1. Hasiera
  2. Berriak
  3. Berrien xehetasunak

Igeriketa Estatuko Udako Nagusi-Junior txapelketako Gipuzkoar ordezkaritza Emaitzak

Igandea, 2018.eko Uztailak 15

Uztailak 11tik 15era, Mairena del Aljarafe (Sebilla), Estatuko udako nagusi-junior mailako igeriketa txapelketa jokoan da. Bidasoa XXI taldeko Catalina Corrok urrezko domina 400 estilo eta 800 libretan, zilarra 200 estilotan, brontzea 200 tximeletan irabazi du. Junior mutilak mailako Bidasoa XXI taldeak 4x200 libre proban Brontzezko domina irabazi dute. Brontzezko hirugarrena, Aritz Aguilarrek 1500 proban. Oskitz Aguilar laugarren bontzea 100 libretan.
Gipuzkoar ordezkaritza osatzen duten igerilariak hauek dira:
ALOÑA MENDI K.E.
Junior 16 urte
Ainhoa Redin
100m Bizkar: 16.Sailkatua 1:10.16

BURUNTZALDEA IKT
Mikel Esnal
50m Tximeleta: 48. sailkatua 26.32

C.D.N.BIDASOA XXI
NESKAK
Open
Catalina Corro
400 Libre: Kanporaketan 9.Sailkatu da 4:23.64, Final Bn ez du parte hartu
800m Libre: URREA 8:40.78
200m Estilo: Final A ZILARRA 2:14.67
400m Estilo: Final A URREA 4:38.16
200m Tximeleta: BRONTZEA 2:13.90
Amaia Cendoya
50m Libre: 28. Sailkatua 27.70
100m Libre: 24.Sailkatua 59.10
50m Tximeleta: Final A 7.Sailkatua 28.83
100m Tximeleta: 25.Sailkatua 1:04.69
Maialen Saez
100m Libre: Final B 6.Sailkatua 58.98
200m Libre: Final B 5.Sailkatua 2:07.56
Senior
4x100m Libre Neskak: 8.Sailkatuak. Catalina Corro, Amaia Cendoya, Ainara Etxebeste, Maialen Saez 3:59.03
4x200m Libre Neskak: 4.Sailkatuak. Catalina Corro, Amaia Cendoya, Ainara Etxebeste, Maialen Saez 8:30.01
Junior 16 Urte
Ainara Etxebeste
200m Libre: 12.Sailkatua 2:09.82
400m Libre: 14.Sailkatua 4:37.15
MUTILAK
Open
Aritz Aguilar
200m Libre: 33.Sailkatua 1:55.99
1500m Libre: BRONTZEA 16:11.15
400m Libre: 22.Sailkatua 4:05.87
Oskitz Aguilar
50m Libre: Final A 5.Sailkatua 23.46
100m Libre: BRONTZEA 50.51
Ander Arruabarrena
100m Bizkar: 34.Sailkatua 1:00.45
200m Bizkar: 25.Sailkatua 2:10.40
200m Estilo: 39.Sailkatua 2:14.33
Yeray Lebon
50m Bizkar: 36.Sailkatua 28.14
Alejandro Lopez
50m Bular: 30.Sailkatua 30.53
100m Bular: 40.Sailkatua 1:07.61
200m Bular: 27.Sailkatua 2:26.88
Ion Mugika
50m Bizkar: 26.Sailkatua 27.79
100m Bizkar: Final B 4.Sailkatua 58.93
200m Bizkar: 32.Sailkatua 2:11.14
Gorka Olaizola
100m Libre: 51.Sailkatua 53.61
4x100m Libre Mutila: 7.Sailkatuak, Oskitz Aguilar, Yeari Lebon, Gorka Olaizola, Ion Mugika 3:28.91
4x200m Libre Mutilak 7.Sailkatuak. Aritz Aguilar, Ander Arruabarrena, Gorka Olaizola, Oskitz Aguilar 7:41.41
4x100m Estilos Mutila
Junior 17urte
Unai Arruabarrena
50m Libre: 17.Sailkatua 25.22
200m Libre: 15.Sailkatua 1:59.81
400m Libre: Final A BRONTZEA 4:07.65
Junior 18 Urte
Xabier Aguilar
50m Libre: 20.Sailkatua 25.52
200m Tximeleta: 9.Sailkatua 2:08.84
100m Tximeleta: Final A
Nikolas Illarramendi
400 Libre: 16.Sailkatua 4:13.44
100 Tximeleta: 15.Sailkatua 58.44
200 Tximeleta: 5.Sailkatua 2:27.15
400 Estilo: 6.Sailkatua 4:42.15
Junior 18urte
Julen Madrazo
100m Libre: 17.Sailkatua 55.07
200m Libre: 19.Sailkatua 2:01.31
400m Libre: 22.Sailkatua 4:17.47
Errelebo
Junior
4x100m Libre Mutil: 10.Sailkatuak: Xabier Aguilar, Nikola Illarramendi, Julen Madrazo, Unai Arruabarrena 3:37.97
4x 200m Libre Mutil BRONTZEA: Xabier Aguilar, Nikola Illarramendi, Julen Madrazo, Unai Arruabarrena 7:50.53
4x100m Estilo Mutilak: 7.Sailkatua: Xabier Aguilar, Unai Arruabarrena, Nikolas Illarramendi, Julen Madrazo 4:02.22


C.D. FORTUNA
Junior 18urte
Iñigo Perez
100m Bular: 16.Sailkatua 1:10.09
200m Bular: 11.Sailkatua 2:33.47

C.N.EASO
Open
Maider Redin
100m Libre: Final B 8.Sailkatua 59.59
50m Bizkar: 19.Sailkatua 31.00
100m Bizkar: 26.Sailkatua 1:07.60
50m Tximeleta: Final B 2.Sailkatua 28.50
100m Tximeleta: Final A 7.Sailkatua 1:03.67

C.N. IZARRAITZ
Junior 17 Urte
Iñigo Etxeberria
50m Libre: 37.Sailkatua 25.84
100m Libre: 34.Sailkatua 55.66
200m Libre: 32.Sailkatua 2:01.97
Maialen Sodupe
50 Bizkar: Final B 7.Sailkatua 31.10
100 Bizkar: Final A 4.Sailkatua 1:06.36
200 Bizkar: Final A 5.Sailkatua 2:25.62

EIBAR IGERIXAN
Junior 17urte
Maite Barruetabeña
50m Libre: Final A URREA 27.31, zazpigarren maila guztiak kontutan hartuta
100m Libre: Final A URREA 58.42
100m Bizkar: Final A 4.Sailkatua 1:07.51
200 Bizkar: Final A 5.Sailkatua 2:23.64
200m Estilo: Final A BRONTZEA 2:23.03
Junior 17 urte
Jon Osa
50m Libre: 15.Sailkatua 25.20
100m Libre: 15.Sailkatua 54.64
200m Libre: 18.Sailkatua 2:00.62
100m Bizkar: Final 4.Sailkatua 59.44
200m Bizkar: 11. Sailkatua 2:13.49

ORIZIA K.E.
Junior 17 urte
Maddi Arratibel
50m Libre: 23.Sailkatua 28.67

TOLOSALDEA USABAL
Junior 16 urte
Irati Arzalluz
50m Libre: 11.Sailkatua 27.91
100m Libre: 23.Sailkatua 1:01.10
Maddi Barriola
100m Libre: 40.Sailkatua 1:02.56
200m Libre: 34.Sailkatua 2:16.60
100m Tximeleta: 15.Sailkatua 1:07.11
200m Tximeleta: 9.Sailkatua 2:26.67
Junior 17urte
Eneko Barriola
100m Libre: 35.Sailkatua 55.68
100m Bizkar: 44.Sailkatua 1:01.24
200m Bizkar: Final A 8.Sailkatua 2:13.35
Maria Martin
100m Tximeleta: Final A 7.Sailkatua 1:05.69
200m Tximeleta: 8.Sailkatua 2:27.15
Relevo
4x100 Libre Neskak: 9.sAilkatuak, Irati Arzalluz, Maddi Barriola, Claudia Herrero, Maria Martin, 4:09.30.






Lotura interesgarriak

Argazki galeria

Argazki galeria
AFEDEGIren logotipoa